У Білорусі представили РЛС “Родник 3D” для виявлення дронів

У Білорусі представили РЛС “Родник 3D” для виявлення дронів
Білоруська РЛС “Родник 3D”. Джерело: t.me/vpkgovby

У Білорусі розробили мобільну радіолокаційну станцію «Родник 3D», яка здатна виявляти малорозмірні дрони.

Розробники заявили, що представлена РЛС здатна автоматично виявляти, супроводжувати та аналізувати будь-які повітряні об’єкти, навіть в умовах активного радіоелектронного придушення.

Основною перевагою комплексу є його здатність в автоматичному режимі виявляти цілі з ефективною площею розсіювання від 0,1 м² — це дозволяє виявляти маловисотні БПЛА.

Ефективна площа розсіювання у радіолокації — характеристика відбивної здатності цілі, що визначається відношенням потужності електромагнітної енергії, що відбивається ціллю в напрямку приймача (радара), до поверхневої щільності потоку енергії падної плоскої хвилі.

Система також здатна визначати точні координати повітряних об’єктів: азимут, дальність, кут місця, а також розраховувати курс, швидкість та висоту цілі.

«Унікальною рисою РЛС є її стійкість до активних та пасивних перешкод», – розповіли розробники.

Це дає змогу «Роднику 3D» зберігати ефективність навіть у найскладніших умовах радіоелектронної боротьби, що критично важливо в умовах сучасної війни.

Станція також оснащена функцією автоматичного розпізнавання класів повітряних об’єктів без залучення оператора.

«Це значно зменшує навантаження на персонал та підвищує швидкість реагування на загрози», – розповіли розробники.

Білоруська РЛС “Родник 3D”. Джерело: t.me/vpkgovby

«Родник 3D» вирізняється гнучкістю у розміщенні: станція може встановлюватися як на стаціонарні платформи, так і на автомобільні шасі чи мачти, що дозволяє оперативно розгортати систему на різних ділянках.

Основа РЛС — активна фазована антенна решітка. Кожен її елемент має власний твердотільний приймально-передавальний модуль, що забезпечує високу точність роботи та надійність.

Білоруська РЛС “Родник 3D”. Джерело: t.me/vpkgovby

Цифрове управління дозволяє миттєво перемикати частоти та адаптуватися до нових типів загроз.

РЛС підтримує два режими дальності: до 20 км — для виявлення малорозмірних цілей, зокрема дронів і крилатих ракет, та до 60 км — для виявлення великих повітряних об’єктів.

Кути огляду станції також адаптивні: від 0 до 20° — для низьколетючих загроз, та від 0 до 45° — для дальнього виявлення й високошвидкісних цілей.

У травні в Білорусі також проти дронів випробували російсько-білоруський антидроновий лазерний комплекс «Шафран».

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *