Росіяни не змогли замінити Ан-2: проєкт ЛМС-901 «Байкал» закривають

Росіяни не змогли замінити Ан-2: проєкт ЛМС-901 «Байкал» закривають
Легкий літак ЛМС-901 «Байкал» під час першого польоту Фото: минпромторг

Російська влада згортає проєкт створення багатоцільового легкомоторного літака ЛМС-901 «Байкал», який мав замінити Ан-2.

Про це повідомляє BBC.

Про закриття програми оголосив заступник голови уряду РФ і повноважний представник президента в Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв.


За його словами, альтернативою стане ремоторизація Ан-2 — тобто переобладнання старих літаків із використанням нових двигунів.

Легкий літак ЛМС-901 «Байкал» під час випробувань

Втім, після заяви Трутнєва Міністерство промисловості та торгівлі Росії оприлюднило суперечливу заяву, в якій пообіцяло продовжити роботи над «Байкалом» з урахуванням наявних зауважень.

Проблеми з розробкою цього літака виникали й раніше. Як писав «Коммерсант» у лютому 2025 року, проєкт міг бути заморожений через нерозв’язні технічні та виробничі складнощі.

Серед основних причин — залежність від західної авіоніки та американського двигуна General Electric H80-100 із гвинтом Hartzell Propeller, для яких у Росії немає аналогів.

Навіть для згаданої Трутнєвим ремоторизації Ан-2 потрібне відновлення виробництва турбогвинтового двигуна ТВД-10, який було розроблено ще у 1960-х роках.

Легкий літак ЛМС-901 «Байкал» під час першого польоту Фото: минпромторг

Попри ці труднощі, у російських планах досі фігурує мета виробити 139 літаків «Байкал» до 2030 року, хоча перспективи цього виглядають дедалі примарнішими.

Без реалізації програми російські регіональні авіалінії залишаться без пасажирських та господарчих бортів, а військові – без літака-парти для парашутистів.

Нагадаємо, що перший політ ЛМС-901 відбувся 1 лютого 2022 року.

Літак розрахований на перевезення до дев’яти пасажирів на відстань до 1500 км з крейсерською швидкістю до 300 км/год. У вантажній конфігурації він здатен транспортувати до 2000 кг вантажу на ту саму дистанцію.

Планер дослідного зразка було зібрано на базі Московського авіаційного інституту за замовленням компанії «Байкал Инжиниринг».

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *