США отримали останній корабель типу LCS Independence

США отримали останній корабель типу LCS Independence
Корабель класу Independence LCS 38 «USS Pierre» під час ходових випробувань. Фото Austal USA.

Компанія Austal USA передала ВМФ США останній прибережний бойовий корабель (LCS) типу Independence — майбутній USS Pierre (LCS 38).

Про це компанія повідомила у своєму пресрелізі.

Документи про передачу були підписані на борту після успішного завершення приймальних випробувань, що відбулися 9 червня 2025 року. Під час випробувань були перевірені основні системи та обладнання корабля, щоб продемонструвати їхню успішну роботу та готовність до виконання завдань.

Останній LCS Independence був спущений на воду у серпні 2024 року і з того часу добудовувався на плаву. За планом, USS Pierre буде розгорнутий у зоні відповідальності Тихоокеанського флоту.

Бойовий корабель прибережної зони ВМС США USS Independence класу LCS-2.

«Поставка майбутнього корабля USS Pierre стане одним із наших найпам’ятніших досягнень, оскільки вона знаменує завершення програми Austal USA з будівництва прибережних бойових кораблів типу Independence», — заявила президент Austal USA Мішель Крюгер.

Independence

Independence — клас прибережних бойових кораблів, спроєктованих австралійською компанією Austal за програмою LCS (Littoral Combat Ship). Загалом за 15 років було збудовано 19 прибережних бойових кораблів цього типу.

Перші чотири судна програми LCS були тестовими платформами, які через численні проблеми були швидко виведені зі складу флоту.

Головне судно класу Independence, введене в експлуатацію у 2010 році, було списане 29 липня 2021 року. Друге судно з назвою Coronado прослужило лише 8 років і було списане 14 вересня 2022 року.

Екіпаж корабля Santa Barbara використовує морський безпілотник Common Unmanned Surface Vessel, призначений для проведення протимінних операцій. Фото з Facebook-сторінки корабля ВМФ США  Santa Barbara

Судна класу Independence мають довжину 127,2 метра, ширину 30,4 метра, осадку 4,5 метра, а повна водотоннажність становить 3104 тонни. Швидкість до 44 вузлів забезпечується двома газовими турбінами General Electric LM2500 або двома дизельними двигунами MTU Friedrichshafen 20V.

Дальність ходу не перевищує 4300 морських миль. Екіпаж складається з 40 осіб, ще 35 можуть бути на борту в складі додаткової команди.

Основне озброєння — 57-мм гармата Mk 110 від BAE Systems, протикорабельні ракети RGM-184A (NSM), ракети AGM-114L Hellfire у вертикальній пусковій установці SUW. Протиповітряну оборону забезпечують ракети RIM-116.

У січні 2025 року корабель USS Santa Barbara (LCS 32) став першим у класі Independence, що отримав протимінні можливості завдяки інтеграції модуля протимінної боротьби (MCM), який планується до першого розгортання у 2025 році.

Втім, під час випробувань модуля з’ясувалося, що всі його компоненти не вміщуються у призначений для нього відсік на кораблях цього класу. Через це ВМФ США був змушений відмовитися від концепції повної модульності з можливістю швидкої зміни оснащення для виконання різних типів місій.

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *