У Німеччині створили безпілотний літак для радіолокаційної розвідки

У Німеччині створили безпілотний літак для радіолокаційної розвідки
Розвідувальний безпілотник Bussard. Фото Avilus

Німецька компанія Avilus на Дні Бундесверу представила низку нових дронів, зокрема безпілотний літак Bussard, який оснащений SAR-радаром для наземної розвідки.

Про це повідомило видання Hartpunkt.

На Дні Бундесверу в Дітці наприкінці червня німецький спеціаліст із дронів Avilus представив третє покоління безпілотників Grille та перше покоління двох інших БПЛА — Wespe та Bussard.

Grille — це мультироторний медичний дрон вагою 550 кг. Avilus заявляє, що під час розробки та випробувань тісно співпрацює з Військово-технічним центром 61 Бундесверу. Це дозволило протестувати БПЛА та вдосконалити його. Безпілотник розганяється до 80 км/год і має дальність польоту до 50 км.

Медичний безпілотник Grille. Фото Avilus

Це дає змогу за короткий час евакуювати важкопоранених за лінію фронту для надання інтенсивної допомоги або транспортувати їх між медичними закладами. Крім того, дрони можуть забезпечувати передові медичні підрозділи необхідними матеріалами.

Bussard — це безпілотник літакового типу з великою дальністю польоту. Максимальна злітна вага апарата становить 800 кг, з яких 143 кг — це корисне навантаження. За даними виробника, дальність польоту сягає 2500 км.

Розвідувальний безпілотник Bussard. Фото Avilus

Завдяки вбудованому SAR-радару PrecISR та електрооптичній системі Argosвід від Hensoldt, безпілотник здатний здійснювати дистанційне спостереження за великими територіями, а також виявляти, класифікувати та відстежувати цілі.

БПЛА оснащений системою викиду дипольних відбивачів та теплових пасток для захисту від зенітних ракет і ракет класу «повітря–повітря». Крім того, він має аварійний парашут для м’якої посадки у разі нештатної ситуації.

Теплові пастки безпілотника Bussard. Фото Avilus

Wespe — це логістичний дрон вертольотного типу. Безпілотний літальний апарат має габаритний діаметр 7,2 метра та діаметр ротора 6,5 метра. Крейсерська швидкість становить 120 км/год, а стеля польоту — до 5500 метрів. Максимальна дальність польоту — до 300 км.

Двигун може бути як поршневим, так і турбінним, із максимальною потужністю 180 кВт (245 к.с.). Залежно від конфігурації, апарат здатний нести до 200 кг корисного навантаження у поршневій версії або до 350 кг — у турбінній. Максимальна злітна маса становить відповідно 650 кг і 900 кг.

Логістичний безпілотник Wespe. Фото Avilus

Нагадаємо, що збройні сили Франції, Німеччини, Великої Британії та інших європейських країн почали випробування новітнього ударного дрона HX-2.

Баражуючий боєприпас HX-2. Зображення: Helsing

За словами віцепрезидента з продажів компанії Helsing Саймона Брюньєса, перші ударні дрони HX-2 також були передані Україні для кваліфікаційних випробувань, які, як очікується, буде завершено протягом кількох тижнів.

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *