США розглядає використання ракет «повітря — повітря» AIM-174B для протидії гіперзвуковим ракетам

США розглядає використання ракет «повітря — повітря» AIM-174B для протидії гіперзвуковим ракетам
Винищувач F/A-18F Super Hornet з чотирма ракетами AIM-174 зі складу випробувального підрозділу на авіабазі Чайна-Лейк. Фото з мережі

Агентство протиракетної оборони США розглядає можливість використання далекобійних ракет «повітря — повітря» AIM-174B для протидії гіперзвуковим ракетам.

Про це повідомляє видання Naval News.

У оголошенні, опублікованому Агентством протиракетної оборони (MDA), безпосередньо згадується SM-6 Air Launched Capability (AIM-174B) як варіант для агентства з розробки, випробування та впровадження нових боєголовок, призначених для протиракетної оборони від гіперзвукових ракет.

В оголошенні висловлюється зацікавленість MDA у пропозиціях фази II, або тих, які вже продемонстрували здатність досягти вимог до продуктивності для протиракетної оборони високого рівня.

Ракета AIM-174B. Фото з Відкритих джерел

У запиті під назвою «Прототипи корисних навантажень» визначено необхідність «концепцій широкої зони дії» на морі для захисту від високошвидкісних маневрених загроз. Згідно із запитом, майбутні концепції зони дії доповнять протиракети RIM-161 з кінетичною бойовою частиною, а також засоби оборони на кінцевій ділянці — RIM-174 та морську версію PAC-3 MSE.

На запитання Naval News представники MDA пояснили, що ця робота стосується виключно боєголовок, а не засобів доставки. Очікування підрядників полягають у розробці боєголовки, яку можна інтегрувати на декількох платформах, з особливим інтересом до можливості повітряного запуску.

Представники MDA також пояснили, що інтерес зосереджений на зрілих, інтегрованих виробах. AIM-174B було спеціально визначено як носій повітряного запуску, що представляє інтерес.

Це вже не перша спроба створити ракету класу «повітря–повітря», яка буде здатна перехоплювати балістичні ракети. Наприклад, у 2000-х роках у США проводили випробування системи NCADE. Це система озброєння повітряного базування, яка була призначена для ураження балістичних ракет малої та середньої дальності на стадії розгону та підйому.

Винищувач F/A-18E Super Hornet під час злету з авіаносця USS Carl Vinson у межах навчань RIMPAC 2024. Фото: US Navy

У 2007 році F-16 з Центру випробувань Командування резерву ПС (AATC) випустив дві модифіковані ракети AIM-9X з головкою самонаведення NCADE по випробувальній ракеті. Перший постріл перехопив і знищив ціль, а другий зафіксував перехоплення. Однак у серійне виробництво цей виріб так і не потрапив.

AIM-174B

Ракета AIM-174 є авіаційним варіантом корабельної зенітної ракети великої дальності RIM-174 (SM-6), яка призначена для перехоплення повітряних та балістичних цілей на значних відстанях.

За оцінками, максимальна дальність авіаційного варіанту ракети AIM-174 становить близько 400 км при запуску з висоти приблизно 6—7 км та швидкості близько 0,8 Маха.

Ракета була розроблена в інтересах авіації Військово-морського флоту США. Та вперше була використана під час навчань у Тихоокеанському регіоні в липні 2024 року.

Детальніше про цю ракету ви можете прочитати у нашому спеціальному матеріалі — «Авіаційна ракета AIM-174: Довга рука палубної авіації США».

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *