
Велика Британія інвестує 2 млрд фунтів стерлінгів (близько 2,7 млрд доларів) у дрони опираючись на досвід російсько-української війни.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на стратегічний оборонний огляд, оприлюднений британським урядом.
У документі зазначається, що пріоритет надається дешевим ударним дронам-камікадзе та дорожчим багаторазовим системам, а також створенню центру безпілотних систем для обміну знаннями та кращої координації між видами збройних сил.
Міністр оборони країни Джон Гілі заявив депутатам, що армія стане «вдесятеро смертоноснішою» завдяки поєднанню таких технологій, як безпілотники та штучний інтелект, «із важкою бронетехнікою: танками й артилерією».
У стратегічному огляді зазначено, що безпілотники стали «необхідним елементом сухопутної війни», і армії потрібно інвестувати в ударні безпілотники, розвідувальні апарати та технології протидії дронам.
Зазначається, що російське повномасштабне вторгнення в Україну продемонструвало, як безпілотники змінили сучасне поле бою.
Вони перетворилися на критично важливі засоби ведення бойових дій, що, за оцінками, спричиняє до 70% втрат на фронті.
Відтак британський уряд вирішив витратити на цю сферу 2 млрд фунтів стерлінгів.
Це частина ширшого зобов’язання зробити Велику Британію «боєготовою», як заявив прем’єр-міністр Кір Стармер під час візиту на суднобудівний завод BAE Systems у Глазго. Він наголосив, що реформа сектору оборони є відповіддю на зростаючі безпекові загрози у світі
Королівський флот Великої Британії може збільшити кількість есмінців і фрегатів із 14 до 25 одиниць, що дозволить компенсувати роки скорочення та посилити морську присутність у рамках НАТО.
Британський уряд також веде конфіденційні переговори з Пентагоном щодо придбання американських винищувачів, здатних нести тактичну ядерну зброю.
Окрім того, Велика Британія інвестує 1,5 мільярда фунтів стерлінгів у щонайменше шість нових заводів для відновлення потенціалу з виробництва артилерійських боєприпасів.