Anduril та Meta розробляють шолом доповненої реальності для армії США

Anduril та Meta розробляють шолом доповненої реальності для армії США
Шолом доповненої реальності IVAS 1.2, розроблений в рамках програми IVAS. Фото: Frederick Shear/ армія США.

Meta і Anduril анонсували спільну розробку бойового шолому піхотинця із системою доповненої реальності в рамках програми армії США.

Новина оприлюднена на сайті Anduril.

3 червня компанії Meta та Anduril Industries повідомили про об’єднання зусиль для розробки новітніх бойових систем доповненої реальності — технології, яка накладає цифрові об’єкти (наприклад, зображення, текст, 3D-моделі) поверх реального зображення в окулярах або інших електронних гаджетах.

Співпраця проходить у межах програми Soldier Borne Mission Command (SBMC) Next — амбітної ініціативи, яка має на меті забезпечити американських солдатів інтегрованими системами доповненої реальності наступного покоління.

SBMC Next є наступником попередньої програми Integrated Visual Augmentation System (IVAS), яку з 2018 року велась компанією Microsoft, та була відома через низку проблем, зокрема, скарги солдатів на дезорієнтацію, низький комфорт та технічні збої.

У лютому 2025 року Армія США офіційно передала управління програмою компанії Anduril, тоді як Microsoft залишилася постачальником хмарної інфраструктури.

Розроблений компанією Microsoft прототип в рамках програми IVAS. Фото: армія США

У межах нової фази розробки Anduril і Meta розробляють шолом доповненої реальності під назвою EagleEye, який стане центральним елементом інноваційної екосистеми доповненої реальності для військових. Пристрій поєднуватиме передову оптику, штучний інтелект, сенсори, хмарні обчислення та засоби командного управління на полі бою.

«Моя місія — перетворити військових на техномагів. І продукти, які ми створюємо з Meta, саме це й роблять», — заявив Палмер Лакі, засновник Anduril та колишній засновник проєкту Oculus.

Шолом EagleEye інтегрує оптичну систему на основі карбіду кремнію, яка забезпечує широкий кут огляду, високу роздільну здатність та точну передачу кольору. Це дасть змогу солдатам отримувати чітке зображення незалежно від умов освітлення, що є критично важливим у бойових ситуаціях.

У пристрої буде задіяна модель штучного інтелекту Llama від Meta, яка дозволить в реальному часі обробляти дані з численних джерел: сенсорів, супутників, дронів та наземних систем. Завдяки цьому командири і солдати зможуть оперативно реагувати на зміни обстановки.

Ключовим елементом також стане програмна платформа Lattice від Anduril — система командування і контролю, яка об’єднує інформацію з різноманітних джерел в єдиний аналітичний простір. Вона дозволяє приймати точні рішення за лічені секунди й координувати дії бойових підрозділів та автономних систем.

Партнерство також передбачає використання хмарних і периферійних обчислень, що дасть змогу зменшити затримки в обробці даних і підвищити стійкість системи до втрати зв’язку або збоїв в мережі. Це дозволить солдатам діяти автономно навіть в умовах протидії ворожих систем РЕБ.

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *