3-й корпус матиме п’ять бригад – Білецький

3-й корпус матиме п’ять бригад – Білецький
Українські військові. Джерело: Третя окрема штурмова бригада

Третій армійський корпус буде складатися з п’яти бригад. З них одна буде важка механізована. Також будуть механізовані та штурмові.

Про це розповів командир Третього армійського корпусу Збройних сил України полковник Андрій Білецький.

Білецький зазначив, що найважливіше – це створення полку безпілотних систем


«Зараз всі ресурси кинуті на полк безпілотних систем, щоб дуже швидко масштабувати систему Третьої штурмової і дати бригадам парасольку, яка прикриє з неба і в обороні, і в наступі. В більшості бригад вони є, в деяких – на дуже непоганому рівні, але хочемо масштабувати», – розповів Білецький.

Проводиться впровадження уніфікованого управління корпусом, статуту і оперативних процедур армій НАТО, якісного планування будь-яких дій.

Андрій Білецький. Джерело: Третя окрема штурмова бригада

Також буде формування командного духу, створення навчального підрозділу корпусного рівня для підготовки і перепідготовки всіх солдатів, офіцерів і сержантів.

«Я хочу насправді перенавчити фактично всіх солдатів.., щоб солдат розумів, як тут виживати і виконувати задачу? Щоб він не був “человеком с ружьем”, як у росіян, а професійним бійцем української армії», – сказав Білецький.

Критично важлива для корпусу стане підготовка сержантів. За попередній рік Третя штурмова підготувала 500 сержантів – командирів відділення і сержантів взводу роти.

Ще 14 березня стало відомо, що Третя окрема штурмова бригада ЗСУ офіційно стала ядром Третього армійського корпусу.

В українській армії розпочався процес, про який говорили багато років: Збройні сили формують нові великі з’єднання — армійські корпуси.

Артилерійська установка AS-90 українських військових. 2024 рік. Україна. Фото: 58-ма окрема мотопіхотна бригада

У військовій теорії армійський корпус — це постійне з’єднання, що включає кілька бригад і забезпечує їхню взаємодію в певній зоні бойових дій. Його головні функції — координація операцій підрозділів, а також постачання ресурсів відповідно до завдань та ситуації на полі бою.

До складу корпусу можуть входити від двох до п’яти бригад, а кількість особового складу залежить від країни, типу військ і бойових завдань, коливаючись від 10 до 50 тисяч і більше військовослужбовців.

Автор: Юлія Зінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *